Повече от 5 часа остана затворен граничен пункт Кулата - Промахон, след като за пореден ден гръцките фермери затвориха движението. На гръцка територия са струпали селскостопанска техника, с която затварят граничните пунктове. Над 6 километра опашка се беше образувала от чакащи тирове и автомобили на Кулата. Чакането изнерви шофьорите, които нямаха информация, кога ще преминат през границата.
В момента движението е възстановено. Леките коли се придвижват по-бързо, защото са пуснати и трите ленти за влизане в Гърция. Гръцките фермери недоволстват от вдигането на данъците, осигуровките и намалените дотации в селскостопанския сектор в южната ни съседка. Очаква се утре протестиращите около обяд отново да блокират границата. За два часа днес беше затворен и граничен пункт Илинден Ехзохи.
Вижте какво споделиха шофьорите...
Държавата отделя между 20 и 30 млн. евро от бюджета за помощи заради скъпите горива
София е по-мръсна и това е резултатът от фамозната битка срещу мафията, каза Борис Бонев
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Американският президент с призив да бъде гарантирана сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток
Заради войната в Близкия изток: Отлагане на резервации и по-скъпи нощувки по родното Черноморие