Заради продължителните валежи лекарите отчитат бум на ухапаните от кърлежи у нас. В София започна поредната част от обработката на парковете и градините срещу бълхи и кърлежи.
На първо място, да се обличаме със светли дрехи, а дланите и глезените ни да бъдат покрити. Добре е да се използват репеленти. Местата с висока неокосена трева трябва да се избягват.
Важно за гражданите е да се съобразяват с указателните табели и да спазват карантинния период. Обработките се извършват сутринта, понеже в парковете няма много хора, каза Цезарина Илиева от Столичната здравна инспекция.
Препаратите са разрешени от Министерството на здравеопазването, добави тя.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"