Студенти по медицина от Пловдив са решени да върнат доверието в лекарското съсловие чрез кампанията „Благодаря ти, докторе“. Тя се провежда в университетските болници, където се обучават студентите. Личното послание на всеки пациент се поставя в специална кутия.
Александра Стефанова - Асоциация на студентите медици в Пловдив: "Целта е да се заздрави връзката лекар - пациент и да се възстанови авторитета на българското лекарско съсловие сред обществото."
Венелина Дудулова - Асоциация на студентите медици в Пловдив: "Пускат писма и ние съответно ги отнасяме при лекарите, мога да ви кажа, че те са изключително зарадвани."
Посланията ще достигнат до лекарите най-късно в понеделник.
Красимир Карагьозов: "Без лекари закъде сме! Както са помагали досега, така да продължат и занапред."
Слав Кормев: "На мен, например, бяха ми писали една диагноза, че съм пушач, аз през цялото време не съм пушил, през целия си живот, тъй че има различни: има толкова добри лекари, че просто все едно гледат собствените си деца."
Рени Гогова - стажант: "Ще има да се срещам с още повече недоверие, но това, което виждам, че има напредък и просто има надежда."
Кампанията „Благодаря ти, докторе“ се провежда и в други градове.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван