Ако политиките са съобразени с ръста на БВП, с производителността, то може да се прави разумна социална политика. Не всичко е въпрос на пари. Това заяви в студиото на "Още от деня" Христина Христова - съветник на служебния премиер Огнян Герджиков по социалната политика.
Нещо не ни се получава в превода, говорим за икономически ръст, но той не прераства в добри доходи на хората.
Трябва да се подобряват условията за правене на бизнес, министър-председателят е възложил работа по намаляване административната тежест за бизнеса, за намаляване на някои такси. В най-скоро време премиерът ще даде тази информация до къде е стигнала работната група, каза Христова.
Тя констатира, че неданъчните доходи са се повишили 40 процента през последните няколко години.
По думите й има проблем в диалога между тристранните партньори, с известни различия. Христова призова да се определи обективен начин за определяне на минималната работна заплата.
Около 1 290 000 пенсионери вероятно ще получат великденска добавка към пенсията си, тъй като те получават доход под определената линия на бедност.
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Схема за източване на средства във водния сектор – нанесени са щети на 6 дружества
АЕЦ "Козлодуй" работи по график и произвежда над една четвърт от тока в страната
Пламен Абровски: Осигуряват се 170 млн. евро по бюджета на Държавен фонд "Земеделие"
Пещера и Батак се възстановяват след пороя, издирването на 58-годишния мъж продължава
Директорът на ЦРУ на тайно посещение в русия: Американски военен самолет кацна на летище "Внуково"