Космическа капсула от модел "Сигнус" с доставки за Международната космическа станция бе изстреляна от космическия център в щата Вирджиния. В товара има храна, дрехи и компютърна техника за астронавтите на станцията.
Капсулата беше изстреляна с двустепенна ракета носител "Антарес", за която това е първи полет след неуспешен старт преди две години. Тя има нови руски двигатели. Изстрелването на "Сигнус" - латинското име на съзвездието Лебед - бе предвидено за неделя вечерта, но бе отложено с едно денонощие заради дефектен кабел в наземните съоръжения. Капсулата ще достави на Международната космическа станция над два тона товари за шестимата членове на екипажа. Очаква се "Сигнус" да остане в орбита до неделя, когато ще се скачи със станцията.
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра