Пасажери започнаха да напускат круизния кораб "Даймънд принсес", който в продължение на две седмици беше поставен под карантина край Япония.
След 14 дни под карантина стотици пътници напуснаха "Даймънд принсес". По-рано няколко държави евакуираха своите граждани.
Мярката корабът да бъде поставен под карантина беше силно критикувана, защото не успя да спре разпространението на коронавируса сред пътниците и екипажа.
Пасажерите от "Даймънд принсес" описват ситуацията на борда като тежка, а някои и като хаотична.
Кентаро Ивата, специалист по инфекциозни заболявания: Беше пълен хаос. Членове на екипажа бяха с треска. В медицинския център носеха маски, но нямаха никаква защита между своята стая и медицинското помещение.
А коронавирусът вече отне повече от две хиляди човешки живота в Китай. Последните данни на здравните власти в страната са за 1 749 нови случая и още 136 починали.
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"