Българския представител в Детската Евровизия 2016 - Лидия Ганева, отпътува тази сутрин за Малта, страната домакин на конкурса тази година. Въпреки ранното ставане, българската делегация беше в настроение и изпя припева на песента "Вълшебен ден" на Терминал 2.
С увереност и много позитивна енергия Лидия се отправи към най-голямата си мечта - сцената на Детската Евровизия. А повод за искрено вълнение се превърна първото ѝ качване на самолет. Потвърждение, че Лидия е спокойна на борда получихме от въздушното пространство над София. Малко след излитането ѝ.
;С кацането си днес в Малта, Лидия има важна задача. Заедно с другите 16 участници в международния форум още днес тя ще запише общата песен на тазгодишното издание на конкурса. Само четири от изпълнителите имат соло част, Лидия е един от тях. Познава задочно всички участници, но няма търпение да ги види на живо. Вече има и уговорени срещи с повечето.
Бляскав финал на годината: В Софийската опера започват традиционните новогодишни концерти
"Секция 13" на Съюза на българските художници представя изложбата „Обща постановка“
Засилено полицейско присъствие около пощите и банките в първия ден на пенсиите в евро
Президентът Радев призова партиите да изпълнят обещанията за ремонт на изборното законодателство
На Богоявление: В цялата страна спазиха традицията за хвърлянето и спасяването на кръста