Пореден протест на медицинските сестри в страната. В 17 часа пътят Парарджик-Пещера беше блокиран.
Участниците в протеста работят не само в пазарджишките болници, но и в София, Сливен и Девин.
Медицинските работници поискаха цялостна реформа в здравната система, както и повишаване на заплащането. Според сестрите медицината у нас се е превърнала повече в търговия, отколкото в грижа за здравето на пациентите.
Обмислят втори национален протест през есента.
Протестиращите млади лекари: Директор на дирекция в МЗ взема 4 пъти повече от лекар-специализант
Цистерни с мляко са блокирани на границата с Румъния заради нови изисквания на БАБХ
Три колекционерски монети емитира България от началото на годината - какви са процедурите?
Директори на задлъжнели болници със заплати, по-високи от на министъра на здравеопазването
Цистерни с мляко са блокирани на границата с Румъния заради нови изисквания на БАБХ
Частично бедствено положение е обявено в община Омуртаг, валежите са разрушили пътя за с. Бостан