Искането за екстрадиция на Васил Божков вече е изпратено в Обединените арабски емирства, съобщиха официално от правосъдното министерство. Документите са изпратени до посолството ни в Абу Даби на 15 февруари по електронен път, уточняват от министерство на правосъдието.
Днес са подписани писмото на министър Данаил Кирилов до министъра на правосъдието на Емирствата и документите по екстрадицията, които ще бъдат предадени по дипломатически път.
Последващите действия по молбата за екстрадиция са изцяло от компетентност на властите на ОАЕ, отбелязват още от българското Министерство на правосъдието.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра