Над 50 безработни ще започнат работа към Община Кюстендил. Местният парламент одобри собственото финансиране по три проекта по Оперативна програма „Развиете на човешките ресурси”, ще бъдат сключени и съответните договори с Агенцията по заетостта.
Десет души ще бъдат назначени като работници по озеленяването за период от една година. Безработните са предимно с основно образование и на възраст над 54 години. 35 младежи пък ще бъдат назначени по друг проект на Агенция по заетостта. За период от шест месеца ще отговарят за почистването и поддържането на общински сгради. Новоназначените ще се грижат и за зелените площи в града и в лесопарк „Хисарлъка”.
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?