1,6 км, табла и напитки - това са част от елементите на традиционната надпревара за келнери в Буенос Айрес. Един от централните булеварди в аржентинската столица за ден сменя предназначението си и се превръща е трасе за състезателите. Тази година тя бяха повече от 400.
За дамите няма възрастови категории, за господата те са три. Няколко шишета и чаши са задължителните атрибути по таблите на участниците.
Допълнителен колорит придават и униформите им. Гаранция за успех - бързо движение и никакво разливане.
След напрегнати минути и ожесточена конкуренция - победителите са ясни.
Ванеса Нунес, победителка сред дамите: Много, много съм щастлива, че победих! Изобщо не съм очаквала!
Пабло Коронел, победител сред мъжете: Не очаквах, съвсем даже! Не съм и предполагал... Спечелих!
С всяка година състезанието за сервитьори привлича все повече туристи. А доброто обслужване в заведенията е сред запазените марки на Аржентина.
„Мостът – Gen X vs Gen Z“: БНТ и Румънската обществена телевизия със съвместно предаване
След 30 години: Единствената опера на Енио Мориконе със световна премиера в Неапол (СНИМКИ)
Новият закон за приходите и разходите: Бюджетната комисия ще разгледа текстовете