НАСА отложи мисия на американския космически товарен кораб "Сигнус" до Международната космическа станция (МКС), защото е вероятно ураганът Никол да удари важна част от инфраструктурата на организацията на Бермудските острови, съобщи ДПА.
Товарният кораб "Сигнус" трябваше да излети в четвъртък, но датата бе отложена най-рано за неделя вечерта. Въпреки че извеждането в орбита е планирано от щата Вирджиния в САЩ, проследяваща станция на Бермудските острови осигурява помощ с телеметрията и прекратяването на полета.
Очаква се Никол да удари Бермудските острови в четвъртък, твърдят от НАСА в изявлението си. След като ураганът премине, техниците ще проверят системите. Вероятността за излитане зависи от щетите, които Никол е нанесъл не само върху тях, но и върху цялата инфраструктура на Бермудските острови.