Уличка, с дължина едва 50 метра във врачанското село Тишевица, създава затруднения за трима инвалиди и семейство с три малки деца. Хората се оплакват, че през есента и зимата така наречената "улица" се наводнява от стичащите се от ската води и става непроходима. Кой може да реши проблема на хората, провериха нашите кореспонденти.
По документи това е улица „Драва”. Никога не е асфалтирана, а е проходима едва до половината. До къщата на Венцислав Кръстев едва се стига и пеша, и с кола.
Венцислав Кръстев: Аз съм инвалид, майка ми е ІІ група, а тъщата, която е на едно място, сме я носили с одеалото, защото линейката не можа да стигне.
Когато завалят есенните дъждове уличката се превръща в тресавище, разказват хората.
Венцислав Кръстев: Тия двете бабички ще умрат от глад, ако не дойдем с жената да им сготвим, а ние без колата не можем да дойдем.
Славяна Петкова: Искаме да се асфалтира, защото зимата тук е ужас, децата ми не могат да излязат, едното ходи на училище, другото на детска градина.
От общината във Враца отговориха, че всяка година селата получават бетон за улиците. Къде ще се ремонтира обаче, решава местното кметство.
Венцислав Кръстев: В селото се правят улици само за специални хора, не за другите, само за специални...
Кметът на селото Минко Георгиев каза, че 30-те кубика бетон за тази година са вече използвани, но обеща догодина уличката на инвалидите да влезе в строителната програма на кметството.
Разширяват възрастовата граница за безплатна имунизация срещу човешки папилома вирус
"Моите въпроси за €": Вземат ли такса банките при внасяне на левове по сметка
На Богоявление: В цялата страна спазиха традицията за хвърлянето и спасяването на кръста
Засилено полицейско присъствие около пощите и банките в първия ден на пенсиите в евро
Как институциите виждат първите дни на еврото у нас и с какви проблеми се сблъскват хората
Засилено полицейско присъствие около пощите и банките в първия ден на пенсиите в евро
Президентът Радев призова партиите да изпълнят обещанията за ремонт на изборното законодателство