ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Носител на „Грами” на фестивала „Благоевград блус и джаз”

БНТ2-Благоевград от БНТ2-Благоевград Станислава Христова
Всичко от автора
A+ A-
Чете се за: 00:32 мин.
У нас

Блус и джаз в изпълнение на световни и родни звезди зарадваха жителите и гостите на Благоевград на третото издание на фестивала „Благоевград блус и джаз”. Хитове на Ела Фицджералд в изпълнение Весела Морова дадоха старт на тазгодишното издание, а тази вечер на сцената излезе носителят на награда „Грами” Sugar Blue. Почетен гост на третото издание на “Благоевград блус и джаз 2017” беше големият български джаз музикант и композитор Милчо Левиев.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Световноизвестният блус изпълнител Джейм Уайтинг, известен повече като Sugar Blue, е свирил с Ролинг Стоунс, а Миг Джагър го описва като „странен и много талантлив музикант“. Заедно с рок групата, музикантът има записани цели 4 албума и още пази спомени от времето с тях.

Джейм Уайтинг:
"Това, което си спомням е доста питиета, много песни и купони. Прекарвахме добре и много се забавлявахме и правехме красива музика заедно."

Тази вечер на сцената на „Благоевград блус и джаз” с уникална смесица от авторски композиции на автентични гръцки и български народни мелодии се включи и Вики Алмазиду.

Вики Алмазиду:
"Подготвихме една програма с интересни джазови стандарти, но изпълнени малко по в блус варианти."

На сцената на „Благоевград блус и джаз” излязоха и домакините от Биг Бенд Благоевград със солисти Александрина Механджийска и Лъчезар Кацарски. Много джаз и блус посветиха на зрителите и The Bega blues band заедно с Джони Бота.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?