В София няма да има референдум за инсталация за изгаряне на отпадъци на територията на ТЕЦ "София". Това реши Столичният общински съвет след три часови дебати.
Искането за провеждане на допитването беше внесено от 15 общински съветници от опозицията. От БСП обявиха, че ще обжалват в съда решението и ще продължават да настояват за провеждането на референдум, като съберат гражданска подписка.
По време на дискусията Лорита Радева, председател на екокомисията в общината, поиска да не се злоупотребява със страховете на хората, че инсталацията е опасна за здравето. А по думите на независимия Прошко Прошков, няма как "гражданите да бъдат питани за всичко", особено когато темата изисква сериозна техническа подготовка.
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"