Няма опасност от преливане на язовирите на територията на Софийска област. Нивата на 60-те язовира, включително и двата най-големи Бели Искър и Огняново, намиращи се в Софийска област, се наблюдават и няма язовири, които да са на критично ниво.
Това съобщи областният управител на Софийска област Илиан Тодоров във връзка с интензивното снеготопене, падналите дъждове и нивото на язовирите и речните корита.
На кметовете на населените места е разпоредено два пъти дневно да докладват в Областна администрация за състоянието на язовирите, съоръженията към тях и речните корита.
На територията на общините Мирково, Костинброд и Драгоман заради обилното снеготопене и големият водосбор има повишаване на нивото на реките. Реките са под наблюдение, като има готовност за действие от страна на кметовете, при достигане на критични нива.
БЧК раздава безплатна минерална вода в София заради очакваните високи температури
Тодор Кантарджиев за Западнонилската треска: Инфекцията е тежка, засяга централната нервна система
"Море от книги" завладя Варна: Срещи с автори, беседи и прожекции до 9 август
4-годишно момче се издирва, след като е изчезнало в района на трънското село Радово
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
Военни в Румъния взривиха скално образувание в Дунав за увеличаване на водния поток към АЕЦ „Черна вода“