Националната здравна каса приключва 2015 г. с 18,5 милиона лева недостиг и прехвърля тези плащания за следващата година.
Този дефицит е доста по-малък от прогнозираните през годината 200-300 дори 400 милиона лева от лекари и експерти.
От близо 60 млн. според последна прогноза, дефицитът се стопил след като от НАП уточнили, че са събрали 27 млн. повече от здравни вноски, и още 10 милиона от държавния бюджет за хората, които осигурява. Но от друга страна Надзорът на касата днес реши, че ще плати следващата година част от парите на аптеките и за онколекарства на някои болници. Въпреки това, ръководството на касата обяви, че за първи път завършват годината без дефицит. Също така напомниха, че до 31 декември изтича срокът, в който ще можете да възстановите здравноосигурителни права, плащайки за 3 години назад. От Нова година права ще се възстановяват след плащане на дължими вноски за 5 години назад.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра