Очаква се докладът за КТБ да бъде внесен в секретната секция на парламента. В петък в предаването Панорама по БНТ премиерът Бойко Борисов обяви, че очаква документът да бъде предоставен днес на депутатите.
Той обясни, че от "Аликс партнърс", която изготви доклада за фалита на банката, са казали, че в понеделник ще изпратят писмо, с което ще разрешат целият документ да бъде оставен в секретната секция на парламента, до която всичките 240 народни представители имат достъп.
В договора с американската компания имаше клауза за конфиденциалност, но по искане на премиера, в началото на миналата седмица финансовият министър Владислав Горанов поиска от "Аликс партнърс" разрешение за публикуването на доклада.
Иво Христов: Коалиция "Прогресивна България" ще се бори за доверието на гражданите
Томислав Дончев, ГЕРБ: Политиците трябва да спорят за идеи, а не за изборни технологии
Божидар Божанов не вижда проблем с машинното гласуване, рискът е от изкуствен скандал
Политически престрелки на фона на войната в Близкия изток и в навечерието на предизборната кампания
Румен Радев заяви, че има ясна посока за разграждане на олигархичния кръг
Двама души загинаха, а четирима са тежко ранени при жестока катастрофа край Радомир (СНИМКИ)