Вече е изолиран грипен вирус от пробите на 4-ма пациенти от Пловдив. Той е от групите А1 и A2, това съобщиха от Регионалната здравна инспекция. На този етап има задържане на заболеваемостта, но голяма част от хората все още са във ваканция. Вероятно в следващите дни ще се констатира увеличение на болните, защото не е отминала опасността от предаването на грип и остри респираторни заболявания.
От една седмица има постъпили пациенти с тежка клинична картина на грип за лечение в Инфекциозна клиника на Университетската болница „Свети Георги“, потвърдиха от лечебното заведение. Най-засегнати са децата от 5 до 14 години и младежи от 15 до 29 години, които имат изразена грипоподобна картина. Ваканцията в областта продължава до края на седмицата - 8 януари. Освен това трябва да бъдат особено внимателни хората, които работят с птици, защото циркулира и птичи грип на територията на цялата Пловдивска област.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?