От Политическата платформа "Нова Република" се обявиха против увеличение на данъците и осигуровките. Това са заложили в икономическата програма за управление.
Те обещават запазване на плоския данък и незабавно премахване на така наречения данък "уикенд". "Нова република" ще въведат и 50% финансова децентрализация, като вземат решение 50% от данък печалба да остават в общините, където са платени.
Радан Кънев - лидер на "Нова Република": От 6 до 7 процента ръст в рамките на управленския мандат, над 700 хиляди души работещи на светло в повече в края на управленския мандат, над 700 евро средна работна заплата и над 700 лева средна пенсия отпусната в края на управленския мандат.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си