ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Патриарх Неофит се срещна с еврейската общност в България

Чете се за: 00:33 мин.
У нас

Като историческа бе определена днешната среща между Българския патриарх Неофит и представителите на еврейската общност в България.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Основна тема на разговора беше делото на църквата ни по спасяването на българските евреи и номинацията на Българската православна църква за Нобелова награда за мир, която бе обявена през януари.

Председателят на "Шалом" Александър Оскар изрази огромната благодарност на евреите за смелата безпрецедентна постъпка на Синодалните архиереи от онова време. В отговор патриарх Неофит заяви, че водени от християнските добродетели нашите предшественици са извършили това дело, което свързва израелския и българския народ, и ще ги свързва и занапред.

Антоний - Западно и Средноевропейски митрополит: Много сме щастливи и благодарни, че в този ден можем отново да припомним на цялата общественост в България за ролята на БПЦ в едно трудно време, когато не е било толкова лесно да се противопоставиш на силните на деня.
Д-р Александър Оскар - председател на организацията на евреите в България "Шалом": Ние ще положим усилия както в България, така и по света делото на БПЦ да стане достояние и по възможност всеки един, който е направил нещо за спасението на българските евреи да получи своето признание.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?