Перущица отбелязва с богата програма 140-годишната от избухването на Априлското въстание. Пловдивският митрополит Николай ще отслужи заупокойна панихида на 9-и май в Историческата църква „Св. Архангел Михаил“.
Перущица е един от градовете, в който са загинали най-много хора по време на въстанието. От 20:00 часа на централния площад жителите и гостите на града ще видят музикално-поетичния спектакъл „Памет за Перущица“ със сценарий и режисура на Алексей Кожухаров и Петър Тосков.
Тържествената проверка-заря е с участието на представителни роти от Четвърти артилерийски полк – гарнизон Асеновград и Представителен духов оркестър на военновъздушните сили.
9-годишният Кубрат от Аксаково се състезава с най-добрите в света по кордов авиомоделизъм в Австралия
Проверка на цените на гражданската отговорност след сигнали за необосновано поскъпване
Българският авиационен пазар отчита ръст от 8,1% при международните полети през 2025 г.
Заловиха огромно количество контрабандни цигари на пристанището в Бургас
15 000 евро обезщетение: Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния си арест