Промяна в учебния график няма да има - времетраенето на ваканциите остава същото и няма да бъде намалено. Единственото ново е, че ще бъде удължена учебната година за учениците от седми клас с две седмици. Това е нашето предложение и ако се приеме, изпитите след седми клас ще са в периода 15-20 юни. Това обяви в ефира на "Още от деня" министърът на образованието Красимир Вълчев.
По думите му, миналата година е имало редица злоупотреби в записването, които са довели до това, че много деца са били лишени от възможността да учат в училища близо до действителните им адресни регистрации.
Министър Вълчев коментира още, че държавата подпомага активно българските училища в чужбина с финансови средства.
Вече имаме и т.нар. сертификат за двуезичие, който дава възможност за получаване на официален документ за владеене на български. Сега трябва да се случи един пробив за това колко важно е образованието и българския език в целия ЕС, допълни още министър Вълчев.
Целия разговор с министъра на образованието вижте във видеото!
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет
"Референдум": Неизпълнените обещания най-много отблъскват хората да гласуват, сочи проучване на "Галъп"
Антон Андонов, УС на БНТ: Оставихме DARA сама да вземе решението си за "Евровизия"
Политически консултации: За президента Йотова общата цел е провеждането на честни избори
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет