Аварийното кацане на "Фалкон" с премиера Борисов на борда не е първият инцидент с правителствения самолет.
Заради проблем с един от колесниците, на 11 февруари 2015 г., същият "Фалкон" кръжа около час над София, за да изразходва горивото си преди да кацне. Премиерът Борисов отново беше на борда на път към Брюксел.
30 август 2015 г. правителственият "Фалкон", в който пътува премиерът кръжа над летище Варна, тъй като трите колесника не са се затворили след излитането на машината. Самолетът отново кръжа над летището, докато изразходи цялото гориво.
Инцидент със самолет на правителството стана и 24 ноември 2016 г., тогава аварира другият самолет - "Еърбъс".
Един от последните инциденти беше на 10 април 2019, когато самолетът, с който Борисов излетя към Брюксел, спука гума при кацането. За случаят тогава разказа премиерът Борисов след кацането.
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България одобри декларацията от Киев
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач