Метохът "Свети Георги Победоносец" в село Черни Осъм е последното убежище на Васил Левски, от което той тръгва към своята гибел.
Метохът е разрушен през 1947 г., селото остава без храм, изчезва и храмовата икона.
Сега, с помощта на дарения, се изгражда нов храм.
Вижте повече в разказа на художника Иван Мутафов.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг