Пешеходните надлези при прелеза „Модър – Царевец“ и в квартал „Прослав“ ще се сдобият с видеонаблюдение, съобщиха от кметството в район „Западен“. Решението е било взето след среща на директора на Второ районно управление Полиция, директора на Националната компания Железопътна инфраструктура в Пловдив и районния кмет. Тримата са огледали съоръженията и са уточнили детайлите по поставянето на видеонаблюдението.
Предвижда се да се поставят камери, с които денонощно да се следят в реално време както самите съоръжения, така и пътищата около тях. За целта ще бъдат монтирани камери с висока резолюция. Откакто са монтирани, пешеходните надлези се оказват обект на почти ежедневни посегателства. Вандалите увреждат асансьорите, чупят преградните пана и пишат по стените.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите