Причината бе късо съединение на електропровод с високо напрежение на булевард "България". За да се загаси огънят, захранването беше спряно в района на повредата. Така за кратко без ток останаха кварталите Бояна, Киноцентър и Манастирски ливади.
По време на гасенето от ЧЕЗ мобилизираха всички свои екипи за осигуряване на алтернативно електроподаване към засегнатите потребители.
В момента захранването е възстановено.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите