ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Председателят на българския парламент се срещна със сръбския президент

Чете се за: 00:16 мин.
У нас

Българската парламентарна делегация, начело с Председателят Димитър Главчев се срещна с президента на Сърбия Александър Вучич. Главчев запозна Александър Вучич с искането на жителите на Димитровград техният град да си върне старото име Цариброд.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Сръбският президент заяви, че няма проблем това да стане факт, ако хората го желаят. Главчев изложи пред Вучич и проблема на Босилеград - да се създадат условия за привличане и задържане на инвеститори в общината, а не да се прогонват, както наскоро там това е станало с български инвеститор.

      Сръбският президент се ангажира с темата. По време на разговорите бяха дискутирани и възможностите за трансгранично сътрудничество между Северозападния район на България и Югоизточния на Сърбия, които са сред най-изостаналите в двете държави.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?