Министър-председателят Бойко Борисов се срещна в Министерския съвет с чешкия премиер Андрей Бабиш. Двамата разговаряха по теми от взаимен интерес - задълбочаване на икономическото сътрудничество и увеличаване на стокообмена. Обсъдили са и бъдещето на Европейския съюз, новата Многогодишна финансова рамка, както и приоритетите на българското европредседателство. Очаква се информация дали двамата са обсъдили и продажбата на българските активи на ЧЕЗ, за които чешката компания иска малко над 300 млн. евро.
Никола Минчев: Този бюджет не показва реформи, а увеличава разходите за администрацията
Борислав Гуцанов, БСП: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°