Вашингтон няма да повиши митата за китайски стоки от първи януари, както беше обявено по-рано. Китай иСАЩ се договориха за примирие в търговския си конфликт по време на работна вечеря в Буенос Айрес в края на срещата на Г-20. Президентите Доналд Тръмп и Си Дзинпин се договориха за 90 дни да постигнат структурни промени в търговските си отношения.
За целта, Белият дом няма да увеличи митата за китайски стоки за 200 милиарда долара от 10 на 25% след първи януари Мярката обаче ще бъде приложена, ако след три месеца се окаже, че преговорите са неуспешни.
Китай се съгласи да купува различни американски продукти, за да намали дисбаланса, като започне незабавно със земеделските стоки. Предстоят разговори за интелектуалната собственост и трансфера на технологии.
Какво ще се случи с цената на дизела: Очаква ли се поевтиняване или нов ръст?
Валя Веселинова: Потребителите трябва да бъдат разумни, да не се подлъгват по ниската цена
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, възможно е разбитата лаборатория да е единствената у нас
Жестокото убийство в Пловдив: Прокуратурата внася искане за „задържане под стража“