Днес в София се събраха граждани, които се обявиха в защита на правителственото решение от края на 2017 г., което позволява промяна в плана за национален парк "Пирин" и изграждането на втори лифт в Банско при инвестиционен интерес.
Начело на шествието беше вицепремиерът Валери Симеонов. Протестът премина от Съдебната палата, през площад "Света Неделя" към Министерския съвет и завърши пред храм-паметника "Св. Александър Невски", където имаше концерт.
Емил Балтов: Тук сме за втори кабинков лифт, за да може да се развиват като цяло курортите Банско, Разлог и Добринище. За да има повече наплив на туристи и като цяло хората да са доволни.
Тодор Кантарджиев за Западнонилската треска: Инфекцията е тежка, засяга централната нервна система
"Море от книги" завладя Варна: Срещи с автори, беседи и прожекции до 9 август
4-годишно момче се издирва, след като е изчезнало в района на трънското село Радово
Военни в Румъния взривиха скално образувание в Дунав за увеличаване на водния поток към АЕЦ „Черна вода“
Огнище на шарка в Благоевградско: Умъртвени са 220 животни в село Тешово