Медици от Центъра за спешна помощ в София излязоха на протест рано тази сутрин. Причина за недоволството им е, че отливът на лекари и сестри продължава. Работата и спешните случаи се увеличават, а дежурните екипи не са достатъчно.
Служителите са принудени да работят повече и извънредно. Протестиращите са изпратили писмо до здравния министър Петър Москов. В него те посочват исканията си за реорганизацията на условията за труд. Със своя спонтанно организиран протест медиците искат да се обърнат към здравното министерство и да заявят усещането си за липса на сигурност и на справедливост.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?