Протестно шествие срещу подписването на Ньойския договор затвори булевард "Шести септември" в Пловдив тази вечер. Организаторите, няколко националистически организации са категорични, че договорът сключен преди 97 години, дава началото на втора национална катастрофа.
Тогава от България насилствено са откъснати Западните покрайнини, Южна Добруджа и Беломорска Тракия. Към вътрешността на страната се отправят над 100 хиляди бежанци-българи, а репарациите, които победители в Първата световна война налагат на страната ни, възлизат на над 2 милиарда златни франка. Това допълнително разклаща икономиката ни, която се намира в колапс. След Ньойския договор, на България е забранено да изгражда модерна армия и флот, а бройката на войниците е редуцирана до малко над 30 хиляди души.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите