Поводът са наближаващите Коледни празници и традиционната нерадостна съдба на прасетата по това време. Пред сградата на Софийския университет се събраха десетина души с плакати в ръце, които се обявиха в защита на животните. Убийствата на животни трябва да спрат, както жестокостите във фермите - това поискаха организаторите от Българския вегански съюз. Протестът ще продължи и утре.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра