Мащабен ремонт тече в отделението по хемодиализа на болницата в Хасково за първи път от създаването му през 1984 г.
За изминалите 35 години в отделението са правени само козметични ремонти. Средствата, 230 хил. лв, са осигурени по програма на Министерството на здравеопазването за подобряване на работата на хемодиализите в страната.
Персоналът и пациентите ще се радват на по-добри условия през лятото, кога ще приключи ремонтът, заяви директорът на МБАЛ-Хасково д-р Георги Гелов.
;Постовете, които обслужват хронично болните ще се увеличат от 14 на 18 и ще се увеличи комфортът за пациентите.
През отделението за хемодиализа в Хаскво преминават месечно средно по 65 хронично болни пациенти.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?