За първи път от 8 години насам централният вход на някогашния дом - паметник на БКП на връх Бузлуджа, известен повече като "Чинията" - беше отворен за журналисти.
До края на годината се очаква специалисти от Европа и България да се произнесат за начините на реставрация на Монумента. Мозайките вътре в "Чинията", изобразяващи историята на България, са почти унищожени. Незнаен художник е възстановил образите на Тодор Живков, Маркс и Енгелс със спрей.
Близо 3000 души на седмица посещават монумента, като има вероятност да бъде отворен и обезопасен коридор за влизане вътре. Интерес към него имат университети от България и Европа.
Тодор Кантарджиев за Западнонилската треска: Инфекцията е тежка, засяга централната нервна система
"Море от книги" завладя Варна: Срещи с автори, беседи и прожекции до 9 август
4-годишно момче се издирва, след като е изчезнало в района на трънското село Радово
Военни в Румъния взривиха скално образувание в Дунав за увеличаване на водния поток към АЕЦ „Черна вода“
Огнище на шарка в Благоевградско: Умъртвени са 220 животни в село Тешово