Мъж пострада при трудова злополука в оръжейния завод ,,Арсенал,,-Казанлък. 52-годишният работник е демонтирал тръба с диафрагма за противотанкова граната.
При изваждането на възпламенител от нея се е запалил около 50 грама барут. Работгникът е с наранявания по ръката, счупване на два пръста, като се е наложило единият да бъде ампутиран. Той е настанен в казанлъшката болница. При аварията няма други пострадали. Прокуратурата започна разследване на злополуката. През април тази година двама души загинаха в барутния цех на същия завод.
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?