Видеозапис с побой над млад мъж от униформени разпали социалните мрежи. Министърът на вътрешните работи Пламен Узунов разпореди незабавна проверка. От нея стана ясно че униформените не са полицаи, а служители на частна охранителна фирма.
Историята е следната - по обед двама около 20-годишни влизат в заведение за бързо хранене в района на НДК, те са с видимо неадекватно поведение, възниква пререкание между тях и персонала, след като отказват да напуснат, служител вика охранителите от частна фирма с паник бутон.
Разпитите продължават, ще бъдат призовани и самите младежи. По-късно през деня видеото от социалните мрежи беше свалено. По информация на БНТ охранителната фирма е СОТ 161.
Повече по темата гледайте утре в сутрешния блок на БНТ "Денят започва".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи