Рекордно висока температура беше измерена на Антарктида. През седмицата, в аржентинската база Есперанца, са отчетени 18,3 градуса по Целзий.
Това е с близо 1 градус повече от предишния рекорд преди 5 години. Температурата е измерена в северозападната част на континента - един от най-бързо затоплящите се региони на Земята.
Рекордът е верифициран от Световната Метеорологична организация. Според неин говорител, подобни температури не са характерни за района дори през лятото.
По данни на организацията, за последните 50 години температурите на Антарктида са се повишили с почти 3 градуса.
За същия период ледниците са намалели с 87 %, като през последните 12 години топенето им се е ускорило значително, а причината за това е глобалното затопляне.
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?