Три деца и възрастен мъж бяха нападнати и нахапани от два ротвайлера, оставени без надзор в софийското село Железница. Инцидентът стана в ранния следобед. По-късно полицията задържа за 24 часа собствениците на двете кучета - майка и син от Симеоново. Повече от Цанка Николова.
По данни на МВР, децата вече са стабилизирани и са извън опасност. Най-леко пострадало е 7-годишно дете, а другите две на 12 и 9 години, са настанени за лечение съответно в травматологията и хирургията на "Пирогов".
По време на инцидента децата са били на разходка заедно с дядо си в района на минералната баня в Железница. Родителите им са в чужбина.
Собствениците на кучетата вече са установени, а животните са прибрани във ветеринарна клиника. Все още не е установено дали кучетата са били пуснати без надзор, както твърдят местните жители. При задържането им ротвайлерите не са били агресивни.
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас