Продължавам да вярвам в това, което написах преди година по повод днешната дата. В обществото ни 9-ти септември винаги е бил разделителна линия. Страните имат своите необорими мотиви. Хората, върху които тази дата е дала отражение, имат своята памет за нея. Това заявява президентът Румен Радев в профила си във фейсбук.
„Какво е 9-ти септември - дата на революция или преврат?
За мен е нито едно от двете. Тя е повод единствено за помирение. Повод да проявим мъдрост и най-сетне да направим крачката към едно съзидателно помирение с миналото. Дължим го на себе си...“, подчертава президентът.
Поклон пред всички невинни жертви преди и след 9-ти септември, пред всички загинали с мисъл за България, отбелязва още Румен Радев.
;
Президентът Йотова пред ГЕРБ-СДС: Предстоят ни трудни моменти, но целта ни е обща – прозрачни и честни избори
Депутатите от правната комисия ще гледат на второ четене промените в Изборния кодекс
Президентът Йотова започва консултации с парламентарните групи за служебния премиер
Разследват от убийство до ритуално самоубийство на трима мъже до хижа “Петрохан”
Прокуратурата разследва изтичането на видеа от процедури по лазерна епилация в Бургас