В Специализирания съд втори ден продължава разпоредителното заседание по делото КТБ. Подсъдими за източване на над 2 и половина милиарда лева са банкерът Цветан Василев и още 17 души. Заседанието започна с писмо от Василев, който е в Белград и ще бъде съден задочно. То беше прочетено от защитата. В писмото банкерът настоява съдът да прекрати делото, като твърди, че няма източване на КТБ. Вместо това, трябвало да има дело за организиране на фалита на банката. През целия ден адвокатите представяха аргументи, че делото трябва да бъде прекратено или спряно. Основен момент в тях е, че отсъствието на Василев ще попречи да се установи истината. Прокуратурата смята, че няма пречка делото да започне по същество. Съдът е насрочил близо 40 заседания до края на годината.
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас