Система за ранно предупреждение ще отчита повишаването на нивото на водата в деретата във Варна.
Общината е обявила обществена поръчка за изграждането ѝ. Идеята е тази година да бъде направено проектирането, а от следващата да започне изграждането на системата. Тя ще подава информация за натрупването на наноси в деретата. Така те ще бъдат почиствани навреме, а това ще намали риска от наводнения при проливен дъжд. Точките, които ще бъдат наблюдавани по протежението на деретата, са определени като критични, тъй като през годините там са ставали наводнения. Изготвена е и общинска програма за намаляване на риска при бедствия. В момента тя е предложена за обществено обсъждане. Предстои разглеждането ѝ от Общинския съвет.
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите