Скулптурата „Рибарчето“ при езерото „Бъбрека“ в Цар-Симеоновата градина вече е поставено на мястото, където е била оригиналната скулптура, която беше открадната преди време. Бронзовата фигура е възстановена, след като миналата година по предложение на кмета Иван Тотев Общинският съвет взе решение да бъдат отпуснати 10 хиляди лева за изработка на копие. Така езерцето със златните рибки, както е по-известно сред пловдивчани, стана още по-привлекателно място за малки и големи.
На мястото е монтирано и художествено осветление, така че през нощта фигурата е още по-атрактивна. Изработването и монтирането на „Рибарчето“ стана възможно, след като от Община Пловдив се свързаха със сина на скулптура Коста Ламбрев - Ламбриян Атанасов, който предостави гипсовия модел на творбата, за да може да се извърши възстановяването. След продължителна процедура по съгласуване в Националния институт за недвижимо културно наследство скулпторът Иван Тотев изработи точно бронзово копие на момченцето с въдицата, радвало поколения наред.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите