ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

След множество сигнали от жители: Пръскат срещу бълхи в Благоевград

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:39 мин.
У нас

Обезпаразитяването ще се осъществява вечер, след 21.00 часа, когато посетителите на парковете са по-малко, съобщиха от общината. Специалистите препоръчват жителите и гостите на града да избягват посещението на обезпаразитените площи поне час, след като бъдат напръскани.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Само за няколко седмици над 10 сигнала са подадени в сградата на община Благоевград за нашествие на бълхи в квартал Еленово и централната част на областния град. През този сезон общината е извършила два пъти обезпаразитяване на засегнатите територии, включително на училища и социални заведения.

      инж. Дияна Стефанова – главен еколог на община Благоевград: Отново, както при кърлежите и комарите, влияние оказва топлото и влажно време. Този път отново казвам ние ще обработваме терените на детските площадки и около детските площадки и това ще започне от 21ч. тази вечер, като препарата е безопасен за хората.

      Северин Кавалов живее в квартал Еленово и каза, че често е хапан от бълхи в площите около дома си. Сподели още, че не се притеснява от ухапванията, защото според него не са опасни.

      Северин Кавалов: То зависи, на всеки човек ухапването действа различно. При някои се получават мехури по-малки или по-големи. Някой хора даже, които имат по-яка кожа, изобщо бълхите си подскачат, изобщо не ги хапят.

      Пръскане срещу комари и кърлежи ще се извършва и през месец септември, заради по-голямата им популация при смяната на сезоните.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?