Ескалация на напрежението в Раднево - четирима протестиращи и един полицай са пострадали, след като група недоволни граждани се опита да пробие полицейския кордон и да влезе в ромската махала на града. Стигна до сблъсъци с жандармерията. И тази вечер стотици жители излязоха на протест в Раднево с искане за справедлив процес и най-тежки наказания за ромите, пребили трима младежи заради неспазено предимство. Ситуацията в града в момента е спокойна.
Протестиращите извървяха пътя до ромската махала. Тя беше охранявана от жандармерия и при опит да проникнат в квартала срещнаха съпротива. Тогава част от хората започнаха да хвърлят пиратки и камъни срещу униформените.
Щурмът опитващите се да влязат в махалата не успя, но пострадаха случайни граждани, които попаднаха под палките на полицаите.
"Бяхме тука отпреди и без никаква агресивност от наша страна, почнаха да удрят и бият и виждате пораженията".
В Спешния център в Раднево са приети четирима от протестиращите и един полицай със счупен нос, състоянието им не е сериозно.
В болница тежко състояние остават и тримата младежи, които бяха пребити от четирима роми заради неспазено предимство. Нападателите са с повдигнати обвинения за опит за убийство, съдът утре ще решава дали да ги остави за постоянно в ареста.
"Не може да бавите решения с години": Бащата на Сияна поиска оставката на председателката на ВКС
Благомир Коцев ще бъде преместен във варненския затвор, реши новият съдия по делото
Окръжният съд във Варна задържа под стража служителя на следствения арест в града
Български журналист нападнат в Скопие, МВнР осъжда случая като акт на насилие от омраза
Москва след преговорите Киев-Вашингтон: Европейският мирен план не е „конструктивен“