Най-рано следващата седмица Висшият съдебен съвет ще се заеме с казуса по върнатия от президента избор за председател на Върховния административен съд. До тази ситуация се стигна, след като по предложение на правосъдния министър членовете гласуваха, че приемат за сведение указа на държавния глава.
Пръв за отлагане на точката от дневния ред, в рамките на която трябваше да се търси решение, предложение направи сегашният председател на Върховния административен съд Георги Колев. Мотивът е, че указът на Радев не бил обнародван в Държавен вестник.
Подкрепи го и главният прокурор. След това всички 25 членове на съвета гласуваха за отлагане на дискусията по казуса.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите