Медици и жители на Ловеч за втори път тази седмица блокираха движението по главния път София-Варна в района на пътен възел Абланица заради неясното бъдеще на болницата и опасността тя да бъде затворена.
Протестиращите настояха прокуратурата да осветли договорите, които са довели болницата до това състояние, както и да се търси отговорност от виновните.
Искат и премиерът Бойко Борисов лично да се срещне и обсъди с медиците, жителите на града и общинските съветници оздравителен план, който да спаси ловешката болница.
Лечебните заведения във Враца и Ловеч ще продължат да съществуват, но вероятно не в сегашния си вид, заяви заместник-министърът на здравеопазването Жени Начева пред БНР.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра