Смелчаци се впуснаха в състезание по плуване в ледените води на езеро в Германия.
При температури на въздуха около нулата, а на водата - около 4 градуса по Целзий, плувците се състезаваха в няколко дисциплини, включително бруст и свободен стил. Съществуваше и възможност човек само да се потопи в ледените води, без да се състезава. Между надпреварванията плувците можеха да се стоплят с горещ чай или в гореща вана, намиращи се на бреговете на езерото.
Плувецът Мирко Рейвър се опита да даде отговор на въпроса защо хората се състезават за тази титла и плуват в леденостудените води.
Мирко Рейвър, плувец: "Зимното плуване e едно от онези неща, за които се питаш: защо го правя? Е, заради здравето, издръжливостта. Изисква се сила на волята. Това е много важно. Да преодолееш "по-слабата" част от себе си и да можеш да кажеш, че си успял да го направиш. Това е страхотно.
Плуването в ледени води се практикува най-вече в скандинавските и прибалтийските страни, както и в Русия и Китай.
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Ватиканът започва първата реставрация на Лоджията на Рафаело от 500 години насам
Вилата на Берлускони на остров Сардиния беше продадена на шейх от Катар
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец