Въздухът в София е най-замърсен от всички европейски столици. Това сочат данните на Европейската агенция по околна среда. 13 на сто от замърсеността на въздуха в България се дължи на автомобилите.
Столичната пътна полиция, изпълнителна агенция „Автомобилна администрация" и неправителствени организации започнаха днес акция за измерване на изгорелите газове от коли в София. Проверката се извършва с газ анализатори, които измерват вредните емисии на автомобилите, преминаващи на някои от входовете и изходите на града. Неизправните превозни средства ще бъдат санкционирани от органите на реда.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката